dr Stanisław Szymanik

Stanisław Szymanik

Lekarz chirurg ortopeda specjalizujący się w artroskopowych zabiegach operacyjnych kończyny górnej (bark, łokieć) oraz kończyny dolnej (biodro, kolano, staw skokowy). W ostatnich 15-tu latach wykonał ponad 5 tysięcy takich zabiegów.

Prowadzi działalność szkoleniową w zakresie w/w technik operacyjnych. Ważnym aspektem działalności zawodowej i operacyjnej jest kompleksowa chirurgia stawu barkowego – od operacyjnego leczenie złamań i ostrych urazów w obrębie tego stawu, poprzez artroskopowe zabiegi rekonstrukcyjne, do endoprotezoplastyki (urazowej, anatomicznej oraz odwróconej).

Od 2016 roku prowadzi szkoleniowe projekty w zakresie rehabilitacji dedykowane dla fizjoterapeutów (szczególnie w sporcie) realizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii oraz Ministerstwem Zdrowia. W zakresie medycyny sportowej współrealizuje cykliczne szkolenia dla trenerów narciarstwa w ramach corocznej Konferencji Uczniowskich Klubów Sportowych, organizowanej wspólnie z Ministerstwem Sportu i Polskim Związkiem Narciarskim. Ściśle współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim jako członek Komisji Medycznej PKOL w zakresie przygotowań Misji Medycznej do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Aktywność zawodową w zakresie medycyny sportowej prowadzi w Polskim Związku Narciarskim, Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.